Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» Shollym mini league (slower gameplay)
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyMon Sep 10, 2018 9:05 am by Dekatron

» Threesome League (Shollym slower)
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptySat Mar 28, 2015 1:55 am by dernek

» Dernek Uftegg - Friendly Games
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyFri Feb 13, 2015 2:20 am by dernek

» Registered members/Registrovani članovi
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyTue Jan 20, 2015 8:20 am by dernek

» Dekatron - friendly games
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyTue Jan 20, 2015 7:37 am by Dekatron

» First experimental league
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyTue Jan 13, 2015 11:05 am by Dekatron

» Questions and help/Pomoć i pitanja
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyFri Aug 29, 2014 3:55 pm by Dekatron

» How, what and why?/Kako, šta, zašto?
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptyMon Aug 18, 2014 8:09 am by Dekatron

» Basic forums rules/Opšta pravila foruma
 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  EmptySat Aug 16, 2014 4:00 pm by Dekatron

Translator
br>

Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma

Go down

 Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma  Empty Main idea of this forum/Osnovna zamisao foruma

Post by Dekatron Fri Jul 25, 2014 7:24 am

English:

Welcome to the forum dedicated to PES online gaming/competition. I know there are a lot of sites that organize various leagues and competitions in this game, but my idea is to create different forum. The basic thing which should make the difference is that simply it is not for everyone. A few years ago I was one of the organizers PES online competitions at the largest site dedicated to this game, in my country. I gave up because I was sick of all sorts of immature guys and kids looking to show off, whose only goal was to win and eager to start a pointless debate. Because of that kind of players which are realistic in large numbers, I would like to try to create a forum for more mature fans of this football simulation, where we can play relaxed, and where the only goal should be purely entertainment, fun and enjoyment of the game. As the forum name says - PES without any stress. So, no arguments, victory imperative, and similar nonsense. To begin, I will invite a couple of people estimated to be ok, then slowly move on. In any case, the goal is not mass, Im rather for some mini league / tournament with 5,6 "normal" participants, instead competing with a large number of people, where among them u can always run up to type of players that I already mentioned.

In the end I want to say: Be at least as honest with yourself - if you have a short fuse, if your interest in these games is primarily a victory, if you are willing to whine, provoked and start any fights because of ordinary game, if u have difficulty to cope with losing in games, do not appear and register here. Any such potential player who doesn't belong here will be automatically removed from this forum.
Thank you for your patience in reading in this article, and I hope we will have good time.

Srpski
:

Dobrodošli na forum posvećen PES online igranju/takmičenju. Znam da postoji dosta sajtova na kojima se organizuju razne lige i takmičenja u ovoj igri, ali ideja mi je da ovaj forum bude drugačiji. Osnovna stavka u kojem treba da se ogleda ta razlika jeste što naprosto nije za svakoga. Pre nekoliko godina sam bio jedan od organizatora PES online takmičenja na najvećem sajtu posvećenom ovoj igri, u državi u kojoj živim. Odustao sam jer mi je bilo dosta svakojakih nezrelih tipova i napaljene balavurdije željne lupetanja i dokazivanja, kojima je jedini cilj bio da pobede i započnu besmislene rasprave. Zbog takvih igrača kojih je realno u velikom broju, želja mi je da pokušam da napravim jedan forum za zrelije ljubitelje ove simulacije fudbala, gde će se opušteno igrati i gde će jedini cilj biti isključivo razbibriga, opuštena zabava i uživanje u igri. Kao što i ime foruma kaže - PES bez ikakvog stresa. Dakle, bez svađa, dokazivanja, i sličnih budalaština. Za početak ću pozvati par ljudi za koje procenim da su ok, pa lagano idemo dalje. U svakom slučaju cilj nije masovnost, pre sam za neke mini lige/turnire sa 5,6 "normalnih" učesnika, nego za takmičenja sa velikim brojem ljudi, među kojima se uvek nađu igrači koje sam već spomenuo u ovom tekstu.

Za kraj želim da poručim: Budite bar toliko iskreni prema sebi - Ukoliko imate kratak fitilj, ako vas u ovakvim igrama interesuje prvenstveno ili isključivo pobeda, ako teško podnosite poraz u društvenim igrama, ukoliko ste spremni da kukate, negodujete i započinjete bilo kakve svađe zbog obične igrice, nemojte se pojavljivati i registrovati ovde. Svaki takav eventualni zalutali igrač će biti automatski udaljen sa ovog foruma.
Hvala na strpljenju za isčitavanje ovog teksta, i nadam se dobroj zabavi.
Dekatron
Dekatron
Admin

Posts : 38
Join date : 2014-07-24
Location : Belgrade, Serbia

https://pesonline.rpg-board.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum